Chatová osada Máchovo jezero

Chatová osada Racek se nachází v borovém lese v nádherném a romantickém prostředí kraje Karla Hynka Máchy, který je vyhledávaným místem pro koupání v Máchově jezeře, turistiku a cykloturistiku. Jen pár minut chůze vás dělí od písčitých pláží Máchova jezera. Je zde možnost zapůjčení windsurfingů, kol a šlapadel. Nechybí ani množství restaurací, kiosků s občerstvením a plážové volejbalové hřiště.

Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkových plně vybavených apartmánech nebo levné ubytování v čtyřlůžkových chatkách. V apartmánech je vlastní sociální zařízení s teplou vodou. Pro ubytování v chatkách je k dispozici společné uzamykatelné sociální zařízení (pouze pro naše chatky).

Ubytování celkem pro 60 osob.

Vybavenost chatové osady (areálu)

V chatové osadě (areálu) je dostatek volného prostranství k provozování rekreačních sportů a dalších zábav,  které k létu a rodinné dovolené patří. Samozřejmostí je i zapůjčení sportovních a rekreačních potřeb.

  • volejbalové a nohejbalové hřiště pouze pro ubytované hosty
  • venkovní stůl pro stolní tenis
  • oplocené dětské pískoviště, skluzavka, domeček a houpačka
  • ohniště s možností zapůjčení grilu

Máchovo jezero

Zvané také jako Velký rybník je největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v ČR. Leží v nadmořské výšce 266m, má rozlohu 284ha a dosahuje hloubky 12m. Máchovo jezero je vyhledávaným místem pro milovníky koupání a různých vodních sportů. Okolí Máchova jezera je vyhlášeným rájem houbařů, rybářů a milovníků borůvek.